درباره دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی

سابقه فعالیت دانشکده مدیریت و حسابداری تا قبل از ادغام درقالب مجتمع علوم اداری و بازرگانی یعنی دانشکده حسابداری و علوم اداری به سال 1337 باز می گردد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1360 با ادغام چندین دانشکده، آموزشکده و مدرسه عالی شامل: دانشکده حسابداری و علوم مالی، مدرسه عالی بازرگانی، دانشگاه علوم و فنون مرکز آموزش مدیریت دولتی، مرکز مطالعات مدیریت ایران، سازمان مدیریت صنعتی، دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی، دانشکده بین‌المللی امور اداری و بازرگانی، دانشگاه ابوریحان، مدرسه عالی مهمانداری و خدمات پروازی و مدرسه عالی خدمات جهانگردی و هتلداری؛ دانشکده حسابداری و مدیریت تشکیل شد و با شکل گیری دانشگاه علامه طباطبائی در سال 1363 به‌عنوان یکی از دانشکده‌های وابسته به این دانشگاه به فعالیت آموزشی خود ادامه داد.

در حال حاضر دانشکده مدیریت و حسابداری به لحاظ تنوع رشته‌های مدیریتی و حسابداری در مقاطع تحصیلات تکمیلی و نیز بهره‌مندی از اعضای هیئت علمی‌توانمند، شاخص و کارآزموده یکی از دانشکده‌های مطرح و به نام در سطح کشور است و علاوه بر آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز جامعه، بخش‌های مدیریت اجرایی کشور از پتانسیل علمی و اجرایی استادان این دانشکده بهره‌مند بوده است.

این دانشکده با 7 گروه آموزشی در 52 رشته و گرایش تخصصی و با 77 عضو هیئت علمی به امر آموزش حدود 2693 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی اهتمام دارد که بیش از نیمی از این آمار به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی اختصاص دارد.

دانشکده مدیریت و حسابداری از بدو تأسیس خود در ساختمانی واقع در خیابان توانیر مستقر بود که در راستای سیاست تجمیع دانشگاه در تابستان سال 1393 ساختمان این دانشکده به محل پردیس شماره یک دانشگاه واقع در دهکده المپیک منتقل شد. در حال حاضر دانشکده مدیریت و حسابداری در ساختمانی با زیر بنای حدود 12 هزار متر مربع با امکانات کامل در حوزه آموزشی و پژوهشی در  حال ارائه خدمات به دانشجویان است.

با هدف تولید و گسترش علمی و با عنایت به ظرفیت های علمی و پژوهشی اعضای هیات علمی این دانشکده، در حال حاضر 5 فصلنامه علمی و پژوهشی با عنوان های مطالعات مدیریت( بهبود و تحول)، مطالعات مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت جهانگردی، مدیریت صنعتی، مطالعات تجربی حسابداری- مالی در این دانشکده چاپ و منتشر می شود.

به منظور سازماندهی و نظام­مند نمودن ارتباطات دانشکده با بنگاه­های اقتصادی و دستگاههای اجرایی کشور، استفاده از توانایی­ها و پتانسیل دانشکده برای رفع نیازهای پژوهشی و ارائه خدمات مشاوره­ای به این سازمانها و ایجاد زمینه­های لازم جهت تولید و رشد دانش مدیریت از طریق انجام پژوهش­های تقاضامحور با در نظرگیری اهداف ملی از یک سو و از سوی دیگر ساماندهی امور کارآموزی دانشجویان در صنعت و ترویج، اشاعه و نهادینه کردن تفکر و فرهنگ کارآفرینی در بین اساتید، دانشجویان، مدیران، کارشناسان و کارکنان دانشکده دفتر ارتباط با صنعت و جامعه در این دانشکده در اسفند ماه سال  1393 تحت نظر مستقیم ریاست دانشکده تاسیس و فعالیت خود را آغاز نموده است.

login