جشنواره فرصت های شغلی روشنای 97

دانشگاه علامه طباطبائی، یکی از دانشگاه‌های پیشروی کشور در حوزه‌ی علوم انسانی و اجتماعی است که هر ساله، در راستای دستیابی به رسالت والای خود در مسیر ایجاد پیوند با صنعت و جامعه، به معرفی دانش آموختگان و دانشجویان خود به شرکت‌های برتر ایرانی و از طریق برگزاری جشنواره فرصت های شغلی روشنا اقدام می کند. در این راستا و برای پنجمین سال متوالی، جشنواره‌ی فرصت‌های شغلی روشنا از 17تا ۱9 اردیبهشت ماه سال ۱۳۹7 با حضور 25 شرکت در محل درب ورودی دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار گردید. مقدمات اجرایی این جشنواره از  شش ماه قبل با تلاش تیم اجرایی متشکل از دانشجویان و همکاران مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه انجام شد. در این راستا، دانش آموختگان و دانشجویان با حضور و بازدید از  غرفه های شرکت های حاضر در جشنواره، رزومه خود را به شرکتهای متقاضی داده یا فرم های اطلاعاتی آنها را تکمیل نمودند. اطلاع رسانی برگزاری این جشنواره از طریق کانال های مختلف اطلاع رسانی به طور گسترده صورت گرفت، به نحوی که بازدید کنندگان از تمام دانشکده های دانشگاه و حتی سایر دانشگاه ها حضور داشتند.

 

کارگاه های آموزشی ویژه این جشنواره با عناوین برنامه ریزی مسیر شغلی، چگونه فریلنسر شوم و  آشنایی با مهارت های زبان انگلیسی (ضروری در فرایند جذب و استخدام) در تاریخ های 15 و 16 اردیبهشت در سالن شورای دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار گردید که در مجموع 120 نفر در این کارگاه های شرکت کردند.

 

دوشنبه 17 اردیبهشت: مراسم افتتاحیه

 مراسم افتتاحیه روز دوشنبه 17 اردیبهشت با حضور مدیران و مسئولان دانشگاه علامه طباطبائی، مدیران عامل برخی از شرکت‌های خصوصی، استادان و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشکده مدیریت و حسابداری این دانشگاه برگزار شد. پس از سخنرانی مسئولین دانشگاه، آقای مهجور یکی از دانشجویان استخدام شده در جشنواره پیشین به ارائه تجربه خود از یک سال حضور در شرکت یونیلیور برای سایر دانشجویان حاضر در مراسم افتتاحیه پرداخت.

 

سه شنبه 18 اردیبهشت:

صبح روز سه شنبه دانش آموختگان و دانشجویانی که در روز قبل موفق به بازدید از غرفه های جشنواره نشده بودند، با حضور در غرفه ها، رزومه خود را به شرکتهای متقاضی تحویل داده و از غرفه ها بازدید نموده و فرم های اطلاعاتی آنها را تکمیل کردند.

 

مسابقه سخنران حرفه ای نیز مطابق هر سال ذیل برنامه های جشنواره فرصت های شغلی روشنا برگزار شد. مرحله اول داوری مسابقه سخنران حرفه ای در روزهای شنبه (97/2/8) و یکشنبه (97/2/9) در دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار شد. در این مرحله تعداد 114 نفر از شرکت کنندگان حضور داشتند و با ارائه در مورد یکی از موضوعات تعیین شده به رقابت پرداختند. از این میان تعداد ده نفر به مرحله نهایی راه یافتند. ده نفر برتر مسابقه در تاریخ 97/2/12 مجدد به رقابت پرداخته و از میان آنها نفرات اول تا سوم انتخاب و در روز اختتامیه جشنواره معرفی شدند.

 

چهارشنبه 19 اردیبهشت: مراسم اختتامیه

 مراسم اختتامیه روز چهارشنبه 19 اردیبهشت برگزار گردید که در آن با اعطای تندیس و لوح تقدیر به نمایندگان شرکتهای حاضر در جشنواره با حضور اساتید محترم دانشگاه از شرکت های حاضر در جشنواره تقدیر به عمل آمد. در نهایت این جشنواره با اعلام نتایج برندگان مسابقه سخنران حرفه ای و اهداء جوایز ایشان و تقدیر از تیم اجرایی روشنا به پایان رسید.