جشنواره فرصت های شغلی روشنا سال 96

دانشگاه علامه طباطبائی، یکی از دانشگاه‌های پیشروی کشور در حوزه‌ی علوم انسانی و اجتماعی است که هر ساله، در راستای دستیابی به رسالت والای خود در مسیر ایجاد پیوند با صنعت و جامعه، معرفی دانش آموختگان و دانشجویان خود به شرکت‌های برتر ایرانی و کمک به فراهم آوردن بستری برای انتخاب نیروی انسانی مورد نیاز صنعت، با فراهم آوردن فضای مناسب برای شرکت‌ها و سازمان‌های برتر کشور در عرصه‌ی کسب و کار، امکان تامین منابع انسانی مورد نیاز این مجموعه‌ها را از میان بهترین دانشجویان و دانش آموختگان ایجاد می کند. در این راستا و برای چهارمین سال متوالی، جشنواره‌ی فرصت‌های شغلی روشنا از ۹ تا ۱۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ که مقدمات اجرایی آن طی حدود شش ماه تلاش تیم اجرایی که متشکل از دانشجویان دانشگاه بود با حضور 22 شرکت و تمامی دانشکده های دانشگاه در حوزه هایی چون: مدیریت و حسابداری (تمامی گرایش ها)، اقتصاد، علوم ریاضی و رایانه، حقوق و علوم سیاسی، روانشناسی و علوم تربیتی، علوم ارتباطات، علوم اجتماعی، ادبیات فارسی و زبان های خارجی، بیمه اکو و تربیت بدنی و علوم ورزشی برگزار گردید.

شنبه 9 اردیبهشت:

جشنواره در ساعت 10:30 روز شنبه با تلاوت قرآن کریم، سرود ملی و سرود دانشگاه آغاز شد مراسم  با حضور مدیران و مسئولان دانشگاه علامه طباطبائی، مدیران عامل برخی از شرکت‌های خصوصی، استادان و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشکده مدیریت و حسابداری این دانشگاه برگزار شد. که  خانم دکتر لعیا الفت رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری در مورد جشنواره روشنا از گذشته تا به امروز سخنانی را ایراد نمودند.سپس کلیپ جشنواره های پیشین برای حضار نمایش داده شد در ادامه آقای آرتین روشن یکی از دانشجویان استخدام شده در جشنواره های پیشین سخنرانی کرد و همچنین کلیپ معرفی شرکت ها پخش شد و در ادامه آقای نیرومند مدیر بیمه های عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد و آقای بهنام نجاری معاون منابع انسانی شرکت ایرانسل به سخنرانی پرداختند.

گروه موسیقی دانشگاه به اجرای زنده پرداخت . در نهایت با حضور مسئولان دانشگاه و شرکتهای حاضر در جشنواره، غرفه های جشنواره افتتاح شد و دانشجویان و اساتید توانستند از غرفه ها بازدید نمایند.

درادامه روز اول کارگاه هفت خان کارآفرینی با سخنرانی آقای نخجوانی در سالن آمفی تئاتر دانشکده مدیریت برگزار شد .

یکشنبه 10 اردیبهشت 

مسابقه سخنران حرفه ای با حضور 11 نفر از دانشجویانی که به مرحله نهایی راه یافته بودند و شرکت های حامی مسابقه در ساعت 14:00 در سالن آمفی تئاتر دانشکده مدیریت و حسابداری ، با شور و نشاط فراوان  برکزار شد. داوران مسابقه نهایی جناب آقایان دکتر قادری ،دکتر ترکستانی و دکتر حسینی بودند،که هر کدام ازایشان درانتهای مسابقه نظرات خود را در مورد مسابقه و شرکت کنندگان ابراز کردند. همچنین در خلال برنامه،مسابقه ای بصورت بداهه بین حضار برگزار شد،و با رای تماشاگران به نفربرتر هدیه اهدا شد.از بین 11 نفری که به رقابت پرداختند سه نفر با رای داوران و یک نفر منتخب تماشاچیان می باشد که در روز اختتامیه اسامی ایشان اعلام می گردد. حامیان مسابقه شرکت های شاتل که جوایز نفرات اول تا سوم را وشرکت تابان خرد و مبلمان بافی که به ترتیب جایزه فرد منتخب تماشاگران وهدایای 11 نفر شرکت کننده  تقبل کردند. 

 

 

همچنین در روز دوم جشنواره کارگاه بررسی عوامل موفقیت شغلی و بررسی عملیاتی، مطالعه موردی در صنعت بیمه توسط بیمه پاسارگاد در سالن شورا برگزار شد.

دوشنبه 11 اردیبهشت:

صبح روز دوشنبه دانش آموختگان و دانشجویانی که تاکنون موفق به بازدید از غرفه های جشنواره نشده اند می توانند با حضور در غرفه ها، رزومه خود را به شرکتهای متقاضی داده یا فرم های اطلاعاتی آنها را تکمیل نمایند. همچین کارگاه بازی‌های جدی ماهیت‌شناسی، ابعاد و نمونه‌های موفق توسط (شرکت دایرک)‌  در این روز در سالن شورا برگزار گردید.

   

اختتامیه

مراسم اختتامیه در بعد از ظهر این روز، با تلاوت قرآن، سرود ملی و خوشآمد گویی مجری برنامه آغاز شد، و پس از آن کلیپ جشنواره ی فرصت های شغلی روشنای ۹۶ به نمایش در آمد. مراسم با ایراد سخنرانی دبیر جشنواره جناب دکتر دکتر گودرزی ادامه یافت که ایشان در مورد نحوه برگزاری جشنواره و همچنین جشنواره های پیشین سخنرانی نمودند سپس آقای اصغر زاده یکی از دانشجویان که دبیر تیم اجرایی بود در مورد همکاری تیم و اتفاقاتی که در خلال برگزاری جشنواره رخ داد سخنرانی کرد و در ادامه جناب آقای دکتر کزازی در مورد لزوم وجود چنین جشنواره هایی و افزایش کیفیت آن سخنرانی فرمودند. گروه موسیقی دانشگاه به اجرای زنده پرداختند. ادامه مراسم با سخنرانی آقایان افروغ،  مدیر عامل شرکت تابان خرد و آقای مهدی ، قائم مقام معاونت اداری و توسعه منابع انسانی شرکت سایپا سخنرانی کردند. و بعد از آن  نوبت به  اعطای تندیس و لوح تقدیر به  نمایندگان شرکتهای حاضر  در جشنواره رسید که با حضور خانم دکتر الفت به خوبی انجام شد. مراسم اختتامیه جشنواره فرصت‌های شغلی روشنا با اعلام نتایج برندگان مسابقه سخنران حرفه ای و اهداء جوایز ایشان و تقدیر از تیم اجرایی روشنا به پایان رسید و در نهایت اعضای تیم با خانم دکتر الفت عکسی به یادگار انداختند.