جشنواره فرصت های شغلی روشنا سال 94

دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری انجمن های علمی برای دومین بار در اردیبهشت ماه 1394 در راستای پیوند صنعت و دانشگاه اقدام به برگزاری جشنواره فرصتهای شغلی روشنا نمود. تیمی از دانشجویان دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه، از اسفند ماه 1393 مقدمات اجرای این جشنواره را آغاز نمودند.

و بعد از مراحل شناسایی شرکت های علاقه مند به حضور در جشنواره و انجام مکاتبات اداری مربوطه از بین شرکت های متقاضی تعداد 22 شرکت حضور پیدا کردند و غرفه های خود را تحویل گرفتند.

 

مراسم افتتاحیه در تاریخ 27 اردیبهشت ماه با حضور ریاست دانشگاه آقای دکتر سلیمی، معاونت فرهنگی آقای دکتر ذکیانی ،معاون سیاستگذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آقای دکتر الیاسی، مدیران و نمایندگان سازمانها و دانشجویان دانشگاه برگزار گردید. سپس جمع حاضر برای افتتاح و بازدید ، راهی محل برپایی غرفه ها شدند.

 

پس از افتتاح جشنواره توسط آقای دکتر ذکیانی معاون فرهنگی دانشگاه، اعضای هیات علمی و دانشجویان از غرفه های شرکتهای حاضر در جشنواره بازدید کردند و با نیازهای استخدامی شرکتها آشنا شدند. در این بین، دانشجویان علاقمند به همکاری با شرکتها، با حضور در غرفه ها و تعامل با نمایندگان  شرکتهای حاضر در غرفه، اقدام به پر کردن فرمهای استخدام شرکتها نمودند.

 

لازم به ذکر است که در روز دوم برگزاری جشنواره، پنلهای تخصصی با حضـور مدیران سازمانها در سالن کنفرانس دانشکده برگزار گردید. دبیران پانل به بحث در مورد چالشهای ارتباط صنعت و دانشگاه، توانمندیهای مورد نیاز برای ورود به بازار کار و همچنین مسائل روز مطرح در حوزه ی کارآفرینی پرداختند. همزمان دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی در این روز نیز، با مراجعه به غرفه ها و آشنایی با سازمانها رزومه خود را به مسئولین مربوطه ارائه کردند.

 

 

همچنین از روز 27 اردیبهشت ماه، برگزاری پانلهای تخصصی(کارگاه های آموزشی) و اخذ رزومه از دانشجویان تا زمان برگزاری جشن اختتامیه ادامه یافت و در این مدت برخی از سازمان های شرکت کننده در این جشنواره به ارایه کارگاه های آموزشی تخصصی در حوزه های مختلف مدیریت و حسابداری برای دانشجویان پرداختند.

 

ساعت 14 روز 29 اردیبهشت ماه، تمامی شرکت کنندگان در جشنواره از جمله مدیران و نمایندگان سازمانها، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه با حضور در سالن آمفی تئاتر در مراسم اختتامیه دومین جشنواره فرصتهای شغلی روشنا شرکت کردند.

 

در این مراسم آقای دکتر کزازی سخنانی در خصوص ضرورت کارآفرینی توسط دانشجویان ایراد کردند و  آقای دکتر ترکستانی نیز به ارایه گزارشی از روند برگزاری این جشنواره و دستاوردهای پرداختند. سپس گروه موسیقی دانشگاه قطعاتی را برای حضار در سالن اجرا کردند.

 

 

در نهایت با ارایه لوح تقدیر به تک تک شرکتهای حاضر در این جشنواره از زحمات آنان قدردانی به عمل آمد.