گروه مدیریت بازرگانی (کسب و کار، بیمه، گمرک)

گروه مدیریت بازرگانی دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبائی قدیمی ترین گروه مدیریت است که از بدو تاسیس دانشگاه در سال 1363 فعالیت خود را آغاز و به عبارتی مادرگروه های تخصصی منشعب از آن یعنی گروه مدیریت صنعتی و گروه مدیریت جهانگردی است . درحال حاضر نیز گروه مدیریت بازرگانی علاوه بر مسئولیت دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری خود مسئولیت دوره کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) و دوره های کارشناسی مدیریت بیمه و مدیریت گمرک را نیز به عهده دارد که امید است در طرح توسعه دانشکده این گروهها نیز نظیر مدیریت صنعتی و مدیریت جهانگردی مستقل شوند.

به لحاظ بین المللی و جهانی نیز رشته مدیریت بازرگانی در راس رشته های دانشگاهی است و در کشورهای پیشرفته صنعتی بر خلاف کشور ما که رشته های پزشکی و فنی مهندسی مورد توجه داوطلبان ورود به دانشگاه ها است رشته مدیریت بازرگانی یک چنین موقعیت برتری را در بین رشته های دانشگاهی دارد و مورد توجه نخبگان است. در حال حاضر  گروه مدیریت بازرگانی (کسب و کار ، بیمه ، گمرک) دارای رشته های مدیریت بازرگانی ، مدیریت بیمه و مدیریت گمرکی در دوره کارشناسی می باشد. هم چنین دوره کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بازرگانی با گرایشهای بازاریابی ، بازرگانی بین الملل ، تجارت الکترونیک، مدیریت استراتژیک، بازرگانی داخلی و کارآفرینی و رشته مدیریت کسب و کار(مدیریت اجرائی سابق) با هفت گرایش استراتزی، بازاریابی،رفتارسازمانی و منابع انسانی،سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات،عملیات زنجیره تامین،فناوری، مالی . و در دوره دکتری مدیریت بازرگانی با گرایشهای بازاریابی ، سیاستگذاری و رفتار و منابع انسانی می باشد که دانشجویان در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت بازرگانی و مدیریت کسب و کار زیر نظر این گروه تخصصی مشغول به تحصیل هستند. این تعداد دانشجو را پانزده عضو هیات علمی تمام وقت (پیوسته)و دو عضو هیات علمی تمام وقت (وابسته) به اضافه تعداد زیادی اعضای هیات علمی تمام وقت گروههای تخصصی دیگر دانشکده و دانشگاه خدمت رسانی می نمایند که به همین اعتبار یکی از معتبرترین دوره های دانشگاهی و بلکه قطب مدیریت بازرگانی در کشور به شمار می رود.

دانشجویان این دوره ها و رشته ها تماما از طریق آزمون سراسری پذیرفته می شوند و علاقمندان به ادامه تحصیل در این رشته گرایشها می توانند به دفترچه آزمون سراسری مراجعه فرمایند. گروه مدیریت بازرگانی (کسب و کار ، بیمه ، گمرک) مقدم همه علاقمندان و پذیرفته شدگان در این رشته گرایش را از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور گرامی میدارد. برای آشنائی با اعضای هیات علمی گروه و سوابق آموزشی ، پژوهشی و اجرائی ایشان می توانید به سایت دانشکده مراجعه فرمائید.